Оксана  Камінська: «Ми за якісний україномовний контент при здійсненні он-лайн продажів»

Український ринок торгівлі он-лайн має свою специфіку. Він не так довго формувався, як, скажімо, американський чи західноєвропейський.

Проте, ми швидко наздогнали технології, ба більше, українські фахівці здатні самі створювати відповідний продукт, є конкурентними і успішно працюють не лише в нашій країні.

Про український продукт – портал «Укрбізнес», – про сучасні аспекти продажів через Інтернет – у розмові з керівником Львівського офісу Інтернет-порталу «Укрбізнес» Оксаною Камінською:

Пані Оксано, чому і чи вигідно компаніям продавати он-лайн?

Ця тенденція продиктована часом та потребами сьогодення. Продажі через віртуальні канали поширення інформації – це сучасно і справді вигідно.

Сьогодні існують три способи торгівлі для компаній: традиційний офлайн, тобто через звичні магазини, поєднання офлайн/онлайн, і лише онлайн. Та серед них, на мою думку, найбільша загроза для бізнесу - залишитися тільки в офлайні. Адже в останні роки кількість людей, яким набагато зручніше купувати через Інтернет, невпинно зростає. Мережа – це колосальний ринок, який дає необмежені можливості для розвитку бізнесу та заробітку.

Що Ви готові запропонувати ринку сьогодні?

Компанія «Укрбізнес» добре відома українцям, а також полякам. Сьогодні на українському ринку ми працюємо за трьома напрямками: це сучасна платформа для створення сайтів, он-лайн магазини та каталог компаній. Ми позиціонуємо себе як портал про бізнес та для бізнесу. Готові промувати фірми та продавати їх товари та послуги.

У чому унікальність Вашої пропозиції на ринку?

Портал «Укрбізнес» – це український ресурс: за вмістом, змістом і за духом. Ми завжди відстоюємо інтереси українського бізнесу. На ринку працюємо вже 15 років і знаємо, що український продукт є якісним, то ж готові допомагати йому просуватись та продавати.

Інтернет-портал «Укрбізнес» розробляє для українських компаній стратегії зростання продажу, відповідно до моделі та цілей їх бізнесу, допомагає залучити нових клієнтів шляхом створення торгової площадки у формі сайту чи Інтернет-магазину. Ми володіємо власною технологією збільшення доходів від продажу в Інтернеті товарів та послуг.

Компанія входить до п'ятірки найкращих Інтернет-порталів України у розділі «Бізнес». Працюємо на території всієї України та Євросоюзу (платформа – Tius.pl). Постійно розвиваємо та вдосконалюємо наш продукт та клієнтський сервіс.

На Вашу думку, яким має бути якісний сучасний сайт компанії?

Сучасний сайт повинен, перш за все, відповідати цілям бізнесу, реаліям ринку і допомагати в реалізації стратегії розвитку компанії в цілому. Це у тому разі, якщо у вас справжній, прибутковий бізнес, а не «як у всіх».

Час реклами як двигуна прогресу минає. У споживачів розвивається «рекламна сліпота», перед якою безсилі креативні ідеї і великі рекламні бюджети. Вже не так важливо, наскільки великою є ваша компанія, і який розмір рекламного бюджету. Важливо те, чи правильно ви побудували комунікацію зі споживачем, чи відповідаєте потребам вашої аудиторії, цікаві та корисні для неї. 

Створити сайт – це, на перший погляд, легко і просто. Однак створити такий сайт, який стане для вас рішенням, а не проблемою, джерелом прибутку, а не безглуздих витрат – це вже завдання зовсім іншого рівня. Ми створюємо сайти, які генерують рішення, а не проблеми, приносять доходи, а не витрати.

Хто є вашою цільовою аудиторією?

У нас знайдеться місце для кожного підприємця: від малого – до великого. Ми чітко бачимо, де можемо допомогти. Тут найважливішою перевагою є індивідуальний підхід. Тому ті компанії, які вже працюють з «Укрбізнесом», будуть розвиватися і рости. А загалом – портал відвідує 20-30 тисяч українців щодня. Однак ми робимо акцент не тільки на кількість, а особливо – на якість аудиторії, відповідність її зацікавлень до того, що ми пропонуємо.

Яким є основне завдання, місія Компанії сьогодні?

Насамперед, це – поліпшення умов ведення бізнесу для українських підприємств, сприяння компаніям, які мають підприємницький потенціал, у швидкому пошуку свого споживача, закріпленні фінансового становища. Ми допомагаємо перевести і розвивати бізнес в Інтернеті, що дає змогу заощаджувати ресурси і робить український бізнес більш сучасним та технологічним, допомагаємо в пошуку нових ринків збуту та інвестицій.

А як щодо B2B-сегменту, де, традиційно, важливе значення мають особистісні фактори?

Справді, бізнес, який працює в B2B-сегменті, традиційно робився і розвивався на особистісних і неформальних стосунках між власниками, топами і навіть менеджерами середньої ланки різних компаній. Але часи змінюються. Модель неформальних стосунків між менеджерами компаній перестала бути настільки ефективною, як раніше. Це означає, що корпоративному бізнесу сьогодні вкрай важливо шукати нові моделі розвитку. Одна з них − просування та продаж через Інтернет.

Перспектива: у якому напрямку плануєте розвиватись?

Потенціал ресурсу, а відтак і компанії залежить від двох складових. У першу чергу – від команди, яка тут працює. Від нашої мотивації, підходу до роботи, наполегливості, креативності. Друга складова і вона, мабуть, найбільш важлива – це участь клієнта. Портал «Укрбізнес» – інструмент, який покращує свій потенціал з кожним новим клієнтом, з його новими вимогами та потребами, це додає йому цінності.

Ринок росте, тому клієнти, які вже зараз працюють з нами, мають суттєві переваги. Вони детально аналізують усі можливості платформи і шліфують свій рейтинг не лише на порталі, а й щодо загальної присутності на українському Інтернет-ринку. Кожен наш клієнт може розраховувати на те, що, співпрацюючи із нами, досягне та заробить більше...

Яким український ринок Інтернет-торгівлі є сьогодні?

Розвивається він дуже активно. Наше завдання – якомога повніше наповнити його українським змістом та інструментами. Адже тепер на ринку представлені здебільшого закордонні інструменти: пошукові системи, saas-платформи та інші різноманітні засоби для комерції. Вважаю, що у нашій країні повинні працювати власні розробки, і саме в цьому полягає один із напрямків діяльності порталу «Укрбізнес». Це – елемент захисту внутрішнього ринку.

Я за те, щоб з'явилося більше українських Інтернет-продавців і щоб вони почали використовувати сучасні інструменти для онлайн-торгівлі.

Ще одне важливе завдання «Укрбізнесу» – це популяризація української мови. Ми сприяємо росту якісного україномовного комерційного контенту в мережі Інтернет. Хоча це не означає, що ми не розробляємо, наприклад, сайтів-візиток, Інтернет-магазинів або лендінгу мовами цільової аудиторії клієнта (польською, російською, англійською тощо). Ми також готові запропонувати українським компаніям співпрацю щодо он-лайн продажів в країнах ЄС, зокрема – готові просувати товари та послуги на польській Інтернет-платформі.

Сьогодні дуже багато російських сайтів, наприклад, з доменом "ru" успішно виводяться в пошукових системах на перші позиції і вони відводять на задній план українські сайти. Як на мене, російським сайтам, які виводяться в топ-переліках і перетягують на себе трафік, слід протиставляти українськомовні ресурси. Це – важливий елемент розвитку економіки України.

Чому компанія «Укрбізнес» відкрила офіс саме у Львові?

Компанія «Укрбізнес» працює на ринку з 2002 року, її головний офіс - у Луцьку. Компанія визначила своїм завданням охопити всю ділову еліту України, стати лідером серед платформ для розвитку бізнесу в Інтернеті, а також сприяти українським компаніям у виході на ринки Євросоюзу. Львів є потужним центром ділового життя, містом з європейською культурою і цінностями. Тут вирує міжнародна співпраця, є велика кількість підприємств, які орієнтують свій розвиток на європейські ринки. Разом з тим, Львівський офіс Інтернет-порталу «Укрбізнес» співпрацює не лише з львівськими компаніями, ми працюємо на загальноукраїнському рівні. Зокрема, серед наших клієнтів є й потужні столичні компанії, українські представництва великих міжнародних корпорацій.

Дякую!

Юрій Бойко